W naszej szkole obowiązuje szkolny "mundurek", który ma wiele zalet:

- przede wszystkim oszczędność: czasu i pieniędzy. Rodzice naszych uczniów podkreślają, że zakup 2 lub 3 kompletów szkolnego ubrania, to znacznie mniejszy wydatek niż zakup normalnych ubrań i dodatków. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zawsze wiadomo „w co się ubrać”. Dzięki temu można zaoszczędzić cenne minuty co rano i niepotrzebne emocje towarzyszące negocjacjom.:)

- dzięki zunifikowanym strojom od razu wiadomo, gdy na terenie szkoły pojawia się osoba spoza szkoły. Łatwiej też jest o bezpieczeństwo dziecka np. podczas codziennych spacerów czy wycieczki szkolnej.

- mundurki pomagają tez w procesie identyfikacji i integracji uczniów z własną szkołą.

- u nas wszystkie dzieci są równe, nie mają znaczenia najnowsze trendy mody, metki, marki i pochodzenie ubrania. Nie ma dodatkowych sytuacji do rywalizacji i budowania poczucia wartości na podstawie zewnętrznych dóbr.

Nasza szkoła ma za zadanie uczyć i wychowywać.  Niejednokrotnie to dopiero w szkole 6 latek spotyka się z zasadami, normami i wymogami. Czasem to sam fakt istnienia zasady obowiązywania stroju, ma większe znaczenie w procesie wychowania dziecka, niż sam mundurek.

0X4A0872

Wszystkich uczniów Szkoły Cervantes obowiązuje strój szkolny zgodny z przyjętymi zasadami:

Strój codzienny:

Dziewczynki:

1. biała koszulka polo/koszula/bluzka
  2. szary sweter/bluza/
  3. granatowa spódniczka/spodnie/leginsy

Chłopcy

1.biała koszulka polo/koszula/podkoszule

2.szary sweter/bluza

3.granatowe spodnie/spodenki

Strój galowy

W czasie uroczystości szkolnych, reprezentowania szkoły na konkursach pozaszkolnych, wyjść  typu teatr, obowiązuje  oficjalny strój szkolny z logo szkoły.

0X4A09000X4A09680X4A0991