O NAS

O NAS

Zapraszamy do kameralnej szkoły podstawowej o zdecydowanym językowym profilu, położonej w samym centrum Żywca.

Naszą misją jest rozwijanie świadomego, otwartego, empatycznego i dobrze wykształconego człowieka, władającego biegle językami obcymi.

Stawiamy na spersonalizowaną edukację, wiemy, że każde z dzieci ma swoje mocne strony, a zadaniem naszej szkoły jest ich odkrycie, stworzenie przestrzeni, w której te talenty mogą rozkwitać.

Zwracamy szczególną uwagę na indywidualne zainteresowania i potrzeby dzieci. Naszym celem jest poszerzanie horyzontów uczniów, wpojenie zdolności kreatywnego myślenia, nauka poprzez doświadczenie i działanie. Zdobycie nie tylko rzetelnej wiedzy, ale i konkretnych umiejętności.

Poza realizacją obowiązującej podstawy programowej w języku polskim wdrażamy autorski program nauczania wybranych zagadnień po angielsku, a dodatkowe zajęcia z języka angielskiego odbywają się codziennie. Nasi uczniowie uczą sie również j. hiszpańskiego i w starszych klasach j. niemieckiego.

Nie mniej ważny jest dla nas program wychowawczy, oparty na modelu świadomego budowania relacji, troski o wartości, emocje, pozwala nam to na ukierunkowanie dziecka nie tylko na dobrego fachowca ale i na dobrego człowieka.

MUNDUREK

W naszej szkole obowiązuje szkolny „mundurek”, który ma wiele zalet:

– pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Rodzice naszych uczniów podkreślają, że zakup 2 lub 3 kompletów szkolnego ubrania, to znacznie mniejszy wydatek niż zakup normalnych ubrań i dodatków. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zawsze wiadomo „w co się ubrać”. Dzięki temu można zaoszczędzić cenne minuty co rano i niepotrzebne emocje towarzyszące negocjacjom.:)

– dzięki zunifikowanym strojom od razu wiadomo, gdy na terenie szkoły pojawia się osoba spoza szkoły. Łatwiej też jest o bezpieczeństwo dziecka np. podczas codziennych spacerów czy wycieczki szkolnej.

– mundurki pomagają tez w procesie identyfikacji i integracji uczniów z własną szkołą, wpisują się w potrzebę przynależności do danej społeczności.

– u nas wszystkie dzieci są równe, nie mają znaczenia najnowsze trendy mody, metki, marki i pochodzenie ubrania. Nie ma dodatkowych sytuacji do rywalizacji i budowania poczucia wartości na podstawie zewnętrznych dóbr.

Nasza szkoła ma misję nie tylko uczyć ale i wskazywać zasady, dawać kierunkowskaz.  Niejednokrotnie to dopiero w szkole 6 latek spotyka się z zasadami, normami i wymogami. Czasem to fakt istnienia zasady obowiązywania stroju, ma większe znaczenie w procesie wskazywania granic, niż sam mundurek.

Wszystkich uczniów Szkoły Cervantes obowiązuje strój szkolny zgodny z przyjętymi zasadami i kolorystyką: biały, szary, granatowy

Obowiązujące elementy szkolnego mundurka:

KOSZULKA POLO z logo szkoły z krótkim lub długim rękawem

  • szara/granatowa – polecamy na co dzień
  • biała – polecamy na uroczystości

BLUZA / SWETER z logo szkoły w kolorze granatowym

  • dopuszczalny szary z tzw dawnej kolekcji

SPÓDNICZKA granatowa w kratę (obowiązkowa na uroczystości)

  • dopuszczalne na co dzień /spodnie/leginsy/spodenki w kolorach mundurkowych